Místní knihovna Štáblovice
Naposledy aktualizováno: 4.9.2013

 Přečti knihu a získej 50 Kč pro někoho,
 kdo potřebuje tvou pomoc.
 

Čtení pomáhá

[16.3.2011] 

www.ctenipomaha.czUnikátní projekt „Čtení pomáhá“ vede děti ke čtení i pomoci druhým, podporuje rozvoj čtenářství a umožňuje dětem a mládeži přímo se podílet na charitativní činnosti. Děti budou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Žák, který se zaregistruje na webu www.ctenipomaha.cz, přečte některou z doporučených knih a úspěšně projde krátkým testem potvrzujícím znalost dané knihy, získá kredit 50 korun. Kredit pak věnuje na některou z nabídnutých charitativních akcí, které budou adresné a konkrétní. Celkem bude rozděleno každý rok 10 milionů korun.

Projekt „Čtení pomáhá“ společně s Českou televizí, MF DNES, Lidovými novinami a iDnes.cz vyhlašuje soutěž o nejlepší knihu pro děti a mládež. Hlasovat může každý pomocí SMS, nebo na webech partnerů.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Návštěva prvňáčků v knihovně
V březnu navštívila knihovnu celá třída prvňáčků s paní učitelkou Rychlou .
Návštěva se uskutečnila v úterý 16.3.2010 dopoledne .Děti se seznámily s ukládáním a řazením knih v knihovně , přitom si procvičovaly abecedu a některé se pokoušely i číst. .Pak si každý se zájmem prohlížel pestrou nabídku dětských knih - encyklopedie , komiksy,pohádky ,knihy o zvířatech a pod. Dvě děvčátka si hned zaplatila čtenářský poplatek a odcházela se zapůjčenými knihami.
 
 fotografie naleznete v galerii