Místní knihovna Štáblovice
Naposledy aktualizováno: 4.9.2013

 

KNÍŽNÍ NOVINKY Z REGIONU 
 

Životopis "Setkání se smrtí"

 
 

Joy Adamsonové má název "Setkání se smrtí"

Kniha „Setkání se smrtí“ je prvním životopisem Joy Adamsonové, který se zabývá jejími kořeny a jejím dětstvím i mládím stráveným na Opavsku, kde žila do svých dvanácti let (pobývala nejen v samotné Opavě, ale také v údolí řeky Moravice u Kružberku). Dětství Joy však nebylo šťastné. Chladná matka si jí nevšímala a otec ji týral. Po rozvodu rodičů o ni ani jeden z nich nejevil zájem. Kvůli nešťastnému dětství Joy celý život hledala absolutní lásku, kterou jí však nemohla nabídnout lidská bytost a našla ji paradoxně až u lvice Elsy. Knížka také líčí, jak se Joy dostala do Keni a jak těžko se v náročném africkém prostředí prosazovala. Popisuje její život v drsné buši a rozebírá, proč byla Joy  v roce 1980 v rezervaci Shaba brutálně zavražděna.

Kniha o formátu A5 má 300 stran textu a 50 stran obrazových příloh.
Knihu vydala její autorka Zuzana Beranová vlastním nákladem.

 
 
 
 
 
 
obálka
Opava
Autor: Müller, Karel – Šopák, Pavel
ISBN: 978-80-7432-017-0

 

běžná cena 249,00 Kč
   
   
   
Je jen málo měst, která si zaslouží být zařazena do edice o zmizelých místech více, než je tomu v případě Opavy. Vždyť bývalé hlavní město rakouského, resp. českého Slezska se stalo takřka synonymem destrukce způsobené dramatickým vyústěním druhé světové války na území naší republiky. Nebyla to ale jen válečná litice, která se natrvalo vepsala do tváře města. Tato kniha přináší zprávu o proměnách města Opavy doprovázenou unikátními archivními fotografiemi.
Datum vydání: 12.1.2010
Formát: 145 x 205
Počet stran: 52
Vazba: vázaná

 

 

 

 
obálka

Slezský šlechtic Felix Lichnovský

Poslední láska kněžny Zaháňské

 

  249,00 Kč
   
   
 
Kníže Felix Lichnovský (1814-1848), příslušník aristokratické rodiny Lichnovských z Voštic z moravsko-slezského pomezí, dědic velkého panství, voják, nadaný žurnalista a literát, duelant, lev salonů a známý politik, prožil krátký a bouřlivý život. Jedněmi hýčkán, druhými nenáviděn se stal ve své době ztělesněním militantního konzervatismu. Přihlásil se k němu, už když vstoupil roku 1837 jako dobrovolník do vojska dona Carlose, pretendenta španělského trůnu, i svou pozdější veřejnou činností a četnými aférami. Velký zlom v jeho životě přineslo seznámení s bohatou kněžnou Dorotou Zaháňskou. Ze vzájemné náklonnosti a názorové spřízněnosti vznikla vášnivá láska, která oběma zůstala až do konce Felixova života. Revoluční rok 1848 přivedl knížete na scénu frankfurtského parlamentu, kde zasedl mezi reprezentanty krajní pravice a svými brilantními vystoupeními na řečnické tribuně dráždil politické odpůrce. Skončil ve Frankfurtu v čase barikád zlynčován zfanatizovaným davem.
Datum vydání: 14.12.2009
Formát: 130 x 200
Počet stran: 160
Vazba: vázaná
Dokumenty ke stažení
Formát: PDF     Datum: 5.1.2010
   

 

Opava: Historický atlas měst České republiky

Sv.20

autorů Kolektiv
obálka 

 Historický atlas měst ČR, svazek č. 20 je věnován slezskému statutárnímu městu. Opava leží v poměrně úrodné a z klimatického hlediska příznivé oblasti v předhůří Hrubého Jeseníku na soutoku řek Moravice a Opavy. Jeho prostorový vývoj je v atlasu sledován na reprodukcích starých map a plánů od 16. století, na rekonstrukčních mapách a 3D modelech krajiny. Obraz města přibližuje rovněž textová část a dokumentují bohaté ikonografické materiály.